• iletisim@networkmarketing.web.tr
  • 444 5 378
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,288 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Şair Eşref Bulvarı No:6 Kat:7 Çankaya - İzmir - TÜRKİYE
  • TELEFON: (90-232) 455 44 44
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Amway, uluslararası alanda sağlık, güzellik, ev bakımı ve ev teknolojileri gibi müşterilerine ürün çeşitliliği sağlayan bir doğrudan satış şirketidir.

1959 yılında Jay Van Andel ve Richard DeVos tarafından kurulmuştur. Alticor ailesi bünyesinde bulunan Ada, Michigan merkezli firma,2013’te 11.8 Milyar Dolar (11.8 Milyar USD) yıllık net satış rakamlarını açıklamıştır. Türkiye yıllık net satış rakamı 179 Milyon TL olmuştur. Amway dünya çapında yüzden fazla ülke ve bölgede iş yapar. Amway 2006 yılında Deloitte tarafından ABD’nin en büyük özel şirketleri arasında 114. sırayı aldı ve 2012 yılında Forbes tarafından en büyük küresel perakendeciler arasında 25. sıraya yükseldi.

Amway sıradan bir şirket değildir

Amway dünyanın en büyük doğrudan satış şirketlerinden biridir. Amway işi, aynı zamanda her Amway Serbest Girişimcisine başarı yolculuğunda bir iş ortağı olarak değer veren bir aile işidir. Ömür boyu arkadaş ve iş ortağı olan Rich DeVos ve Jay Van Andel tarafından 1959’da kurulan Amway özgürlük, aile, umut ve ödül ilkeleri üzerine kurulmuştur.

Bugün DeVos ve Van Andel aileleri Amway’i 21’inci yüzyılda aynen 20’nci yüzyıldaki gibi başarıya götüren sıkı çalışma ve kendi geleceğini belirleme özgürlüğü felsefesini sürdürmeye devam ediyorlar. 2014’de şirketin toplam cirosu 10,8 milyar ABD Doları oldu. Şimdi bütün dünyada  100’ün  üzerinde ülke ve bölgede faaliyet gösteren Amway,  size sağlam temellere sahip esnek bir iş sunmaktan gurur duymaktadır.

Amway Kurucuları

Rich DeVosRich DeVos
Rich DeVos, yaşam boyu arkadaşı ve iş ortağı olan Jay Van Andel ile birlikte 1959 yılında Amway Corporation’ı kurmuştur. Doğrudan satış şirketimiz halen dünya çapında 100 ülke ve bölgede faaliyet göstermekte ve 3 milyonun üzerinde insanın kendi işlerini kurma çabalarına destek olmaktadır.
Rich DeVos, tanınmış bir konuşmacı olarak dünya çapında binlerce kişiye hitap etmiştir. 1997’de geçirdiği kalp naklinden sonra, Birleşik Organ Paylaşım Ağı Konuşmacılar Bürosunun başkanı olmuştur. DeVos ve eşi Helen, yaşadıkları bölgede hastaneler, okullar, üniversiteler ve sanat kuruluşlarına ve ABD çapındaki çok sayıda kuruluşa cömert yardımlar sağlamaktadırlar. Dört çocukları ve 16 torunları vardır. En küçük oğulları Doug, Amway’in Dünya Başkanı’dır.

Jay Van AndelJay Van Andel
Jay Van Andel, yaşam boyu arkadaşı ve iş ortağı olan Rich DeVos ile birlikte 1959 yılında Amway Corporation’ı kurmuştur. Doğrudan satış şirketimiz halen dünya çapında 100 ülke ve bölgede faaliyet göstermekte ve 3 milyonun üzerinde insanın kendi işlerini kurma çabalarına destek olmaktadır.
Van Andel yaşamboyu Serbest Girişimciliğin savunuculuğunu yapmıştır. ABD Ticaret Odası başkanlığı, Jamestown Vakfı Direktörlüğü, Genoa Expo ’92 Komisyon Başkanlığı ve Heritage Vakfı Mütevelliliği görevlerini yürütmüştür. Jay ve Betty Van Andel Vakfı aracılığıyla, ekonomik kalkınma, sağlık hizmetleri, eğitim ve sanat alanlarındaki toplum projelerine önemli katkılar sağlamıştır.
Van Andel çiftinin çocukları şirketin yönetim kurulu üyeleridir. Steve Van Andel, Amway’in Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Amway dünya çapında 65 laboratuara sahiptir ve bu laboratuarlarda 900’ün üzerinde bilim insanı, mühendis ve teknik personel görev yapmaktadır. Amway’in Araştırma ve Geliştirme uzmanları 1,100’ün üzerinde patent almışlardır ve sektörün en üst düzey dergilerinde 400’ün üzerinde makaleleri yayınlanmıştır.

ARTISTRY dünyanın en çok satan ilk 5,premium cilt bakım markası arasındadır.
Kaynak: Kaynak: Euromonitor International Limited; Güzellik ve Kişisel Bakım 2013, premium kozmetik ve premium cilt bakımı kategorisi ve altkategorisi; 2012 global değer bazında perakende satış verileri.

ABD, Meksika ve Brezilya’da 25.000 km2’lik tarım arazisi NUTRILITE tarafından işletilmektedir. Bitkiler sürdürülebillir olan ve kimyasallardan arındırılmış yöntemlerle doğayla uyumlu bir biçimde yetiştirilmekte ve hasat edilmektedir.

Amway Türkiye Merkez Ofisi İzmir’dedir.

Amway Türkiye’nin yine İzmir’de, Türkiye genelinde tüm siparişlerin dağıtımının gerçekleştirildiği 2 bin 400 metrekarelik bir Dağıtım Merkezi bulunmaktadır.

Ayrıca, İstanbul’da faaliyet gösteren Amway Tanıtım Merkezi’nde bütün Amway ürünleri teşhir edilmektedir ve telefonla ve internetten sipariş verme, eğitim toplantıları düzenleme ve Amway işini müşterilerine tanıtmak amacıyla Serbest Girişimcilerin ve Üyelerin kullanımına sunulmuştur.

Amway Türkiye Doğrudan Satış Derneği’nin aktif üyesidir. Amway Türkiye 1995 yılında Türkiye’de bir Doğrudan Satış Derneği’nin (DSD) kurulmasına öncülük etmiştir. O zamandan beri, Amway Türkiye DSD’nin Tüketici Hakları ve Doğrudan Satış Yönetmeliği’nin işleyişine katkıda bulunan şirketlerin önde gelenlerinden biri olmuştur.

 

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  • Öznur Turan 17 Haziran 2017 22:30 CEVAPLA

    Cevremde kullanan kişiler ürünlerden memnun.