• iletisim@networkmarketing.web.tr
  • 444 5 378

Düşüncelerin Hayatındır

16 Eylül 2016 00:24 tarihinde eklendi
Düşüncelerin Hayatındır

1990′ ların ortalarında, Apple Bilgisayar iflasın eşiğindeydi. Steven Jobs bilgisayarsa bir hamle olan “İMac” diye adlandırdığı bilgisayarı tanıtarak 90′ ların sonunda şirketi yeniden canlandırdı.

İMac için yapılan reklam kampanyası bilgisayarın kendisi kadar yaratıcı ve cazipti. İlanlar, Albert Einstein, Mohandas Gandhi ve Amerika Erhart gibi yüzyılın en büyük düşünür ve yenilikçilerinin siyah beyaz fotoğraflarını göstermekteydi.

Her fotoğrafa şu basit slogan yerleşmişti:

FARKLI DÜŞÜN.

“Neden Farklı Düşünmek”?

“FARKLI DÜŞÜN.” Bu her zaman geçerli bir öğüt olmamıştır. Galile’ nin zamanında, farklı düşünmek kazıkta yakılmanıza yol açabilirdi.

Fakat bugünün insanları geleneksel akla meydan okuyup farklı düşünmeyi öğrenmek zorundadırlar. Geleneksel akla güvenmek size geleneksel sonuçlardan başka hiçbir şey getirmeyecektir.

(Geleneksel işler yapan geleneksel işçilerin neredeyse yarısının yılda 20 bin TL’ den az kazandığı ve aylık 500 TL kredi kartı borçları olduğuna bakılırsa, kim böyle geleneksel bir sonucu ister!)

Büyük düşünürler farklı düşünenlerdir. Sürü gibi düşünme ve hareket etme tuzağına düşmezler. Sürü zihniyetini kırarlar. Yeni yollar açan ve yeni keşiflerde bulunan sıra dışı insanlardır. Henry Ford sıra dışıydı. Wal-Mart’ ın kurucusu merhum Sam Walton sıra dışındaydı. Amazon.com’ un kurucusu Jeff Bezos ve diğer birçok İnternet milyarderi sıra dışıdırlar.

FARKLI DÜŞÜNMEK gerçekten kazandırır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR